• Ново
Замена ARBJ100101Q фаровите компатибилни со 2008 година- Jeep Liberty десен патнички халоген со сијалички CAPA овластен
zoom_in

Замена ARBJ100101Q фаровите компатибилни со 2008 година- Jeep Liberty десен патнички халоген со сијалички CAPA овластен

DEN 2235.84

Износ
check Во продавницата.

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално тип : композиција/финиш : јасни леќи; Chrome Interior Assembly : With bulb(s) Light Source : Halogen Certification : CAPA Certified Notes : With Fog Light Replaces OE Number : 55157338 AEReplaces Partslink Number : CH2503233 C, CH2503196 CInterchange Part Number : 55157338 AE, CH2503233, CH2503196 Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty HEADLIGHTWith OE standards used throughout the Процес на производство, нашите фарови нудат квалитет на врвно ниво и мир на умот по прифатлива цена, осигурувајќи дека вашето возило може безбедно да го осветли патот ноќе или во лошо време. Замена за вашите оригинални фарови. Wiringици за приклучување и игра. Извадете од склопови со или без сијалици.Сапериорна, трајна видливост на дизајнот, гарантира перформанси што обезбедува одлична видливост.UV-обложена до бавно пожолтување. Делументен квалитет и безбедност Уверено производство во ISO 9001 : 2000 и QS9000 овластени објекти. Нашиот процес на контрола на квалитетот обезбедува сите производи да исполнуваат строги стандарди за вклопување и издржливост. Стантира до ригорозни тестови за велосипедизам и вредно тестирани во услови на реално свет. Опремено, како и ксенон и халоген. Сертифициран CAPA произведен од компоненти со врвен квалитет, ова е вашата најдобра опција и ефтина замена за вашите потреби за обнова, поправка и одржување - производ за замена на ОЕ за вашиот оштетен или стари фабрички дел. Точно одговара на OEM# : 55157338 AE и Parts Link# : CH2503196. CAPA сертифицирани (донесени строги стандарди за квалитет). CAPA сертифициран халоген со сијалица (и) композит за чисти леќи. Фабрички запечатени - сосема ново во кутија. Слобода 08-12 глава ламба RH, склопување, халоген, хромиран ентериер, светло за магла - Capa.

Им се допаѓа и на купувачите..