• Ново
Flee заптивка аеросолна течна гума заптивната смеса за заптивната смеса, морски, мл, чиста
zoom_in

Flee заптивка аеросолна течна гума заптивната смеса за заптивната смеса, морски, мл, чиста

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Flex Seal Clear е гумен облога за спреј за заптивната смеса што испрска како течност, се влева во пукнатини и дупки и се суши на водоотпорна, флексибилна обвивка. Тоа е лесен начин да се премачка, запечатува и да се запре брзото протекување. Flex Seal има многу поволни апликации и употреби, кои кога се применуваат правилно, можат да траат многу години. Заеднички флексибилни апликации за повеќе површини : Совршени за правење брзи и силни поправки за чамци и други занаети со лични вода. Немојте да бидете фатени на море или на езерото без Flex Seals Family of Products. Флексот заптивка е исто така совршен за да ги поправите протечените покриви, олуците и патеките. Испрска како течност и се суши како силна, гумена обвивка. Лесниот начин за премачкување, запечатување и заштита. Престанува 'рѓа, корозија и упад во вода. Оваа гумена заптивната смеса за спреј престанува да протекува брзо. Одлично за чамци, јахти, каноа, кајаци, проекти за реставрација,. Декинг, труп, крошна, одземање на времето и многу повеќе. Останува флексибилно и остварливо. Заптивната смеса нема да влече или капе во летна топлина, ниту пукнатина или кора во зимска студ. Течната гума водоотпорна заптивната смеса може да се користи на влажни или суви површини. Откако ќе се исуши целосно, може да се наслика која било боја. Препорачани површини : дрво, метал, плочка, бетон, asonидарија, ткаенина, стакло, пластика, алуминиум, порцелан, сув wallид, гума, цемент, некои винили и многу повеќе!.

Им се допаѓа и на купувачите..