• Ново
Филтер за масло за масло од Bosch Premium
zoom_in

Филтер за масло за масло од Bosch Premium

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Bosch Premium Filtech Engine Filter Main Filter Spin -On Type - Супериорна филтрација на масло за зголемена заштита на моторот. Филтерот за нафта Bosch Premium Filtech обезбедува супериорна филтрација на нафта за зголемена заштита на моторот. Овој филтер за нафта, во кој има Bosch Filtech, користи ексклузивен спој на природни и синтетички материјали за да обезбеди супериорна филтрација на нафта и зголемена заштита на абење на моторот. Областа за филтрирање на филтрирање BOSCH е до 42 проценти поголема од конвенционалните филтри и филтерот медиуми е близу 30 проценти подебели и може да исцрта повеќе штетни загадувачи од конвенционален филтер. Карактеристики и придобивки : Ексклузивните технолошки технологии за филтрирање на медиуми се прикажани повеќе штетни загадувачи за поголема заштита на моторот Силните челични бази и куќиштата спречуваат Warpage, протекување и слабиот вклопување силиконски анти-одводниот вентил на грбот обезбедува снабдување со чисто масло кога автомобилот се стартува со голема гаснење на подмачкување Дизајнот обезбедува тесен заптивка, но сепак лесно отстранување со двојно заклучено валано цвест формира филтер за филтрирање на филтрирање на филтрирање на филтрирање на Bosch Premium Premium.

Им се допаѓа и на купувачите..