• Ново
Eryвори Мат Јасни Етикети За Адреси, Сигурна Технологија За Добиточна Храна, Инк-Џет, 1-1 3 4
zoom_in

Eryвори Мат Јасни Етикети За Адреси, Сигурна Технологија За Добиточна Храна, Инк-Џет, 1-1 3 4

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Дали вашите пликови и пакети имаат потреба од софистицираност? Ова пакување од 350 Clearвори Мат Јасни Етикети за Адреси е јасно решение за разубавување на обичната пошта и пакување. Овие матирани мат јасни етикети практично исчезнуваат кога се нанесуваат на бела, текстура или светло обоена хартија. Користете ги овие јасни етикети на стаклени кеси и пликови од велум за да создадете совршен, печатен изглед. Овие етикети, исто така, имаат ексклузивна Технологија За Сигурна Храна За подобрување на усогласувањето на печатењето и избегнување на заглавување. Сината лента со текстура на горниот дел од секој лист обезбедува подобар стисок за ролерите на печатачот и помага да се нахрани листот преку вашиот печатач. Постојаното лепило со ултрахолд гарантира дека овие етикети ќе се залепат и ќе останат без виткање, лупење или паѓање. Откако ќе се нанесе, постојаното лепило ќе се погрижи етикетата да се држи брзо до повеќе површини, вклучувајќи хартија, картон, пластика, стакло, филм и обоени метали. Патентираниот лесен дизајн на етикетата За Лупење ги прави овие јасни етикети за адреси лесни за лупење и брзи за нанесување. Само свиткајте го листот со етикети, излупете ги етикетите и преклопете го листот назад рамно. Овие лесни за употреба етикети За испраќање Avвори го олеснуваат персонализирањето на вашите пликови и кутии за испорака со елегантен талент. Designвори Дизајн преклопете го листот назад за да го прикажете Скокачкиот Раб за удобен пилинг. Постојаното лепило останува безбедно на различни површини, вклучувајќи пликови, пластика, картон, пластика, метал и стакло. Јасните етикети се совршени за персонализирање на коверти, честитки, покани и многу повеќе со бесплатни шаблони на /шаблони.

Им се допаѓа и на купувачите..