• Ново
Подобри домови и градини 3. Гал портокалова хризантема со трева одгледувач
zoom_in

Подобри домови и градини 3. Гал портокалова хризантема со трева одгледувач

DEN 399.52

Износ
check Во продавницата.

Мајките се класичен омилен есен што носи моментална боја во вашиот дом. Тие имаат големи, весели цвеќиња кои доаѓаат во најразлични бои како што се жолта, портокалова, бела, црвена, мулти-боја и розова. Мајките изгледаат убаво како цветни граници или во контејнери околу вашиот трем, внатрешен двор или во близина на влезната врата. Ако пресадувате во поголем тенџере, користете квалитетна почва. Кога садите во градината, ископајте дупка, поставете го растението и пополнете ја дупката со почва. Чувајте добро наводнете сè додека не се воспостави фабриката. Вода добро кога е суво и често проверувајте за време на топло, суво време. Оплодете редовно. Експерт градинар 3,5g мама w/трева.

Им се допаѓа и на купувачите..