• Ново
XA Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Кадилак НА 2,0 L 2013 -, CTS 2,0 L 2014 -, НА 2,5 L 2013-2017, CTS 3,6 L 2015 -, НА 3,6 L 2013-
zoom_in

XA Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Кадилак НА 2,0 L 2013 -, CTS 2,0 L 2014 -, НА 2,5 L 2013-2017, CTS 3,6 L

DEN 181.44

Износ
check Во продавницата.

Промената на филтерот за воздух на моторот е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите и долговечноста на моторот. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се заменува на секои 12 месеци или 12.000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена – бараат малку, или без алатки и само неколку минути од вашето време. ЕКОГАРД XA10188 КОМПАТИБИЛЕН СО : . Кадилак НА 2,0 Л 2013-2019. КАДИЛАК НА 2,5 Л 2013-2017. КАДИЛАК НА 3,6 Л 2013-2019. Кадилак ЦТ6 3.6 Л 2019-2019. Кадилак КТС 2.0 Л 2014-2019. КАДИЛАК КТС 3.6 Л 2015-2019. Шевролет Камаро 2.0 Л 2016-2021. Шевролет Камаро 3.6 Л 2016-2021 КОМПАТИБИЛЕН Со КАДИЛАК НА 2.0 Л 2013-2019, КТС 2.0 Л 2014-2019, НА 2.5 Л 2013-2017, КТС 3.6 Л 2015-2019, НА 3.6 Л 2013-2019, ЦТ6 3.6 Л 2019 Шевролет камаро 3,6 Л 2016-2021, КАМАРО 2,0 Л 2016-2021. ЗАМЕНУВА ACDELCO A3178 C, FRAM CA11494, GM 20857930, PUROLATOR A58153, WIX 49830. ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ со менување на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12.000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственикот на вашиот автомобил); за да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност.

Им се допаѓа и на купувачите..