• Ново
Дорман 904-Вентил За Рециркулација На Издувните Гасови За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 2005 - ФОРД Ф250, 2005 - ФОРД Ф350
zoom_in

Дорман 904-Вентил За Рециркулација На Издувните Гасови За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 2005 - ФОРД Ф250, 2005

DEN 3008.00

Износ
check Во продавницата.

ОВОЈ EGR вентил е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот вентил на одредени возила. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - ОВОЈ EGR вентил е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот вентил на одредени возила. Идеално решение - овој вентил е дизајниран да издржи екстремна топлина и акумулација на јаглерод и е сигурна замена за неуспешен оригинален ЕГР вентил. Издржлива конструкција-изработена од квалитетни компоненти за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Обезбеден квалитет-поддржан од тим инженери за производи со седиште во Соединетите држави. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Е-350 Клуб Вагон : 2005 Форд Е-350 Супер Должност : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Форд Е-450 Супер Должност : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Форд Екскурзија : 2005. Форд Ф-250 Супер Должност : 2005, 2006, 2007 Форд Ф-350 Супер Должност : 2005, 2006, 2007 Форд Ф-450 Супер Должност : 2005, 2006, 2007 Форд Ф-550 Супер Должност : 2005, 2006, 2007.

Им се допаѓа и на купувачите..