• Ново
Скутер за кик на Ridevolo K Погоден за 3- години, ПУ трепкачки тркала, прилагодливи височини, лежишта на тркалото, екстра-широка палуба, м-р оптоварување 110 bs
zoom_in

Скутер за кик на Ridevolo K Погоден за 3- години, ПУ трепкачки тркала, прилагодливи височини, лежишта на тркалото, екстра-широка

DEN 1055.84

Износ
check Во продавницата.

Скутерот за удар на Ridevolo K01 е совршен за 3-8 години заради мазни тркала за летање, широка палуба и стабилно управување, сите го прават нашиот скутер со три тркала. Погодно за векови : 3-8 години. Погодно за тежина : 44-110lb Тежина на производот : 5,5 lb. Т-Бар Рачка : Алуминиумска легура со мека гумена рака. Најлон палуба широк : 5,2 инчи. Тркала : PU+LED трепкачки дијаметар на тркалото : 2*пред 4,7 инчи, 2*заден 3инч. 4 Прилагодлива висина : 29.1/ 31.1/ 33.1/ 35 инчи Белешка : 1. Препорачуваме да носите шлемови и влошки на коленото при возење. 2. Осигурете се да ги затегнете сите завртки и да го затегнете средното заклучување на скутерот за удар, откако ќе ја прилагодите висината пред скутот. 3. Ве молиме, кажете им на сите да забрануваат допирање на влошките на сопирачките затоа што ќе ги намали сите по подолго возење. Прилагодливи ленти со ленти - Scooters на Ridevolo K01 31 има прилагодлив Т -бар со алуминиумска легура за вртење на легура и меки гумени рачни рачни. Изберете помеѓу 4 опции за прилагодлива висина (29.1/ 31.1/ 33.1/ 35 инчи). Правејќи го K01 идеален подарок за деца на возраст од 3-8 години (опсег на тежина 44-110 bs). K01 ќе порасне со вашето дете и ќе ужива со годините што доаѓаат . ПУ -трепкачки LED тркала - користејќи ги двете големи 2 " *4,7" предни тркала, K01 непречено се лизга над нерамни површини додека задното тркало 2 " *3" дозволува задното тркало Лесно сопирање и контрола. Колку побрзо се возите, толку посветли LED тркалата блескаат! Тие осветлуваат со мноштво бои. Децата го сакаат тоа, а еластичните PU тркала ќе летаат тивко и ќе го заштитат вашиот тротоарите од изгребани или извадени . безбедни и цврсти и преносни - K01 користи рамка изработена од алуминиумска легура со голема јачина и издржливи најлонски композити. Силната широка палуба против лизгање, исто така, изработена од трајни најлонски композити кои можат да држат до 110 фунти. Широката најлонска палуба со 5,2 ”е совршена големина за децата да ги ставаат и двете нозе и лесно да се качат. Брзо одвојте го Т-бар за удобно складирање . Посно да се управува и безбедно застанете : Наместо да управувате лево или десно со помош на лентите, вашите деца ќе се потпреме од една до друга страна до управувачот. Овој дизајн помага да се подобри нивната рамнотежа и координација. Запирањето е лесно со големата преголема сопирачка која исто така се дуплира како калфлап за да се спречи прскање . Сертифицирана безбедна и животна поддршка - K01 е овластен за Safey регулативи ASTM F963. Ако не сте задоволни со скутерот на Ридеволо Кик за вашето дете, не двоумете се да ни испратите е -пошта директно со кликнување на копчето за контакт на продавачот на вашата сметка на Амазон. Ние гарантираме 100% задоволство од нашата услуга по продажбата.

Им се допаѓа и на купувачите..