• Ново
Дизни Принцеза Колекција - Осигурување Област Килим, 3 '3 5 ' 3
zoom_in

Дизни Принцеза Колекција - Осигурување Област Килим, 3 '3 5 ' 3

DEN 702.24

Износ
check Во продавницата.

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Дизни Принцеза Килим Колекцијасигурност Секој има омилен. Од златното срце на пепелашка до чувството за авантура и храброст На Јасмин, Колекцијата Килими На Принцезата На Дизни слави децении на силните женски ликови што сите ги знаеме и ги сакаме. Овие удобно - меки синтетички килими се перат во машина за лесно одржување и долготрајна волшебност, совршено стилизирани и за младите принцези од утре и за принцезите кои оттогаш процветаа во кралици—затоа што никогаш не сте премногу стари за искра на магија. Моана, Рапунзел и Снежана стојат високи, силни и бестрашни во овој Сонлив Килим За Осигурување На Принцезата Дизни. Кралската тријада гледа напред со благодат и доверба, нивните тивко заглавени силуети се повторуваат и се преклопуваат во уметничка хармонија. Богатите тонови на уверувањето ја оживуваат секоја декорација на просторијата со волшебна боја и се перат во машина за чистење со лесна нега. Моќта Се Појави Во Турција. Боја : Светло Сина/Тиркизна. Големина : 3 ' 3 "х 5 '3". Висина на купот : 0.22 во. Не-лизгање џел латекс поддршка. 100% Полиамид. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини.

Им се допаѓа и на купувачите..