• Ново
Сензор за брзина на Вемо апс
zoom_in

Сензор за брзина на Вемо апс

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Сензорот за брзина на брзината на Vemo Abs, квалитетот на ABS, се дизајнира на точните спецификации на производителот на возилото за да се обезбеди сензорот за замена е ист по квалитет и функција како делот инсталиран како оригинална опрема. Развојни за системот за сопирање против блок, Вил Сензорите за брзина испраќаат информации до многу електронски системи на одборот. Брзината на вртење на тркалата се пренесува од сензорот до контролната единица и од таму до системите за контрола на преносот, моторот, навигацијата и шасијата. Овие податоци се од суштинско значење за ABS, ASR и ESP, за да се спречи блокирање или вртење на тркалата. Да се ​​изврши разноврсна употреба, сензорите даваат директен придонес во динамиката на возењето и безбедноста. Покрај тоа, удобноста на возењето може да се подобри, потрошувачката на гориво се намали и нивото на емисија се намали. Фајл на сензорите за брзина на тркалото значи акутен безбедносен ризик! Причината може да биде електрично или механичко нарушување, на пример, зголемена игра со лежишта на тркалото, скршена жица или кородиран контакт со приклучок. Со повеќе од 670 различни сензори за брзина на тркалото за возила од сите водечки производители, квалитетен бренд Вемо нуди висок квалитет Алтернатива.Пајлации и придобивки : ОЕ квалитетот директно вклопување апликација Производство за исполнување или надминување на барањата за ОЕ и намалена потрошувачка на тестирање на потрошувачката и нивото на емисија го намали дизајнот изолирано со изолиран со двојна жица, помага во заштитата на сигналот на сензорот од електро-магнетно мешање на сензорот за брзина на брзината на ABS ABS.

Им се допаѓа и на купувачите..