• Ново
Регулатор на прозорецот Altus Automotive Power за Jeep Grand Cherokee
zoom_in

Регулатор на прозорецот Altus Automotive Power за Jeep Grand Cherokee

DEN 501.92

Износ
check Во продавницата.

Регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power For Jeep Grand Cherokee 2005 (без мотор за лифт на прозорец) регулаторите и моторите на Altus Altus Altus се произведуваат со врвни делови за квалитет и засилен дизајн на OE за подобрување на доверливоста и издржливоста. Одликувајќи се со OE Plug & Play Wiring Harness (не е потребно спојување). Премиум кабелската обвивка ја елиминира компресијата на кабелот (без стискање). Технологијата за само-подмачкување обезбедува потивка операција и го намалува триењето и абразијата за да го продолжи животот на моторот. Краевите на кабелот со челик, се спротивставуваат на влечењето на влечење. Анти-пинч мотор (каде првично дизајниран од ОЕМ) го намалува ризикот за патниците. Ограничена гаранција за живот . предно лево.

Им се допаѓа и на купувачите..