• Ново
Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power For - Honda Civic Front Right
zoom_in

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power For - Honda Civic Front Right

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за 2001 - 2005 Honda Civic Front десно (регулатор на прозорецот со мотор за лифт на прозорецот) Регулаторите и моторите на прозорецот Altus се произведуваат со врвни делови за квалитет и подобрена дизајн на OE за да се подобри сигурноста и издржливоста. Одликувајќи се со OE Plug & Play Wiring Harness (не е потребно спојување). Премиум кабелската обвивка ја елиминира компресијата на кабелот (без стискање). Технологијата за само-подмачкување обезбедува потивка операција и го намалува триењето и абразијата за да го продолжи животот на моторот. Краевите на кабелот со челик, се спротивставуваат на влечењето на влечење. Анти-пинч мотор (каде првично дизајниран од ОЕМ) го намалува ризикот за патниците. Ограничена гаранција за живот . Референци : 741-743, 72210 S5 DA01. Се вклопува во Изберете : 2001-2005 Honda Civic и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..