• Ново
Худ шарка компатибилен со 2007 година- Jeep Compass 2007- Dodge Caliber Right Patherner
zoom_in

Худ шарка компатибилен со 2007 година- Jeep Compass 2007- Dodge Caliber Right Patherner

DEN 934.08

Износ
check Во продавницата.

PRODUCT SPECIFICS Quantity Sold : Sold individually Replaces OE Number : 4589116 AIReplaces Partslink Number : Interchange Part Number : 4589116 AI, CH1236149 Warranty : 1-year Replacement unlimited-mileage warranty HOOD HINGE Manufactured from top quality components, this is your best option and inexpensive replacement for your rebuild, repair , и потреби за одржување-производ за замена на ОЕ за вашиот оштетен или стари фабрички дел.compabtiation со следниве возила : Позиција : Right Dodge2011 Калибар Канада Пакет за вредности2007-2010 Калибар R/T2008-2009 Калибар SRT-42012 Caliber SXT Plus2007-2012 Калибар (Подмодел : SE, SXT) 2010-2011 Калибар (подмодел : експрес, топлина, мејнстрит, брзање, Uptown) Jeep2007 Compass Base2008 Compass North Edition2007-2010 Компас (подмодел : ограничен, спорт) го заменува бројот на ОЕ : 4589116ai. Го заменува бројот на делови : CH1236149. Број на размена на дел : 4589116ai, CH1236149. Fits Select : 2007 Dodge Caliber 2008-2009,2012 Dodge Caliber SXT 2010 Dodge Caliber SE 2007 Jeep Compass 2011 Dodge Caliber Mainstreet 2008-2010 Jeep Compass Sport и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..