• Ново
Црево за злато радијатор Acdelco, обликувано
zoom_in

Црево за злато радијатор Acdelco, обликувано

DEN 223.84

Износ
check Во продавницата.

Acdelco Професионално обликувано црево за ладење на течноста за ладење Acdelco Professional, премиум црева за ладење на течноста за ладење се состојат од специјално измешани материјали за да се одолее на електрохемиската деградација (ECD), водечка причина за откажување на цревото. Тие се специјално дизајнирани, GM OE стилови на фабрички црева за да одговараат на денешните помали, построги мотори. Професионалните црева за течноста за ладење на Acdelco се оценети со температура од -40 степени Фаренхајт до 275 степени Фаренхајт (-40 степени Целзиусови до 135 степени Целзиусови) и се одобрени за морски апликации. Не користете за апликации за пренос на гориво или нафта. Овие премија за замена за замена на течноста за ладење се произведени за да ги исполнат или надминат вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Карактеристики и придобивки : Има покривка отпорна на топлина и озон за да се зголеми животот на цревото доаѓа со заштитен ракав за да помогне во дупликат GM OE дизајни за соодветно вклопување и функција направена од реинженерски материјали за да се спротивстави на вакуумскиот колапс и исто така да ја намали потребата за Внатрешните извори во многу апликации инсталираат без закопчување, свиткување надвор од форма, или затегнување на врската за лесна инсталација во внатрешноста на дијаметрите се движи од 1? 4 во до 1 за да собере различни типови возила Acdelco професионален радијаторско црево, обликувано.

Им се допаѓа и на купувачите..