• Ново
Невадос мажите за средно пешачење со средно пешачење
zoom_in

Невадос мажите за средно пешачење со средно пешачење

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Класични чизми за пешачење од Невадос. Со кожа од велур и решетката за дишење со внатрешен водоотпорен плен е исто толку сигурен како и вашето омилено место на отворено. Една од најдобрите водоотпорни вредности во индустријата. Солидна изведба на отворено исполнува квалитет, удобност и вредност во чизмите и чевлите на Невадос за целото семејство. Водечки производител на обувки за пешачење и отворено, Невадос ја извлекува својата инспирација од природата, со големи солидни стилови изградени за да го преземат какво било предизвик водоотпорен.

Им се допаѓа и на купувачите..