• Ново
Highcraft 1 Clevis Hanger за челик за поддршка на вертикални цевки
zoom_in

Highcraft 1 Clevis Hanger за челик за поддршка на вертикални цевки

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Highcraft гордо ви претставува широк спектар на закачалки за цевки, потпори и сродни додатоци за да ви помогнеме со инсталациите за водовод, HVAC и пожари. Користејќи ја најнапредната технологија и материјалите со највисок квалитет, ги прицврстуваме вашите цевки со неспоредлива безбедност. Оваа закачалка од 01 HCSG Clevis апсорбира шок, прицврстувачи, го води и носи товарот на вашите суспендирани стационарни цевки. Со квалитетот и специјалитетот на Clevis со стандард-изборот и специјалитетот, тој е идеален избор за потребите на вашата линија за цевки. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Highcraft 1 in. Кливис закачалка за поддршка на вертикална цевка во стандарден галванизиран челик (10-пакет) функција : Цврсто сидра не-изолирани, стационарни цевки до надземни структури со приложување на навојна шипка со посакувана должина. Спецификации : Вметнува цевка 1 in. / Fit Rod 3/8 in. / Максимално оптоварување 610 lb. / Максимална температура 650 °. Карактеристики на Clevis : Дното на вртењето се сместува со ситни вибрации на цевки / пин од кливс овозможува 15 замав десно и лево / вертикална положба на закачалка може да се прилагоди нагоре и надолу пред и по инсталацијата. Инструкции за лесна инсталација : Инсталирајте ја сидрото на шипката на Семи во таванот / прикачете ја навојната шипка на сидро / слајд шипка низ дупката на горниот дел од закачалката Clevis / прицврстена врска со навојни ореви од двете страни. Издржлива : челична конструкција со врвен квалитет за крајна изведба и отпорност на корозија. Подобар избор : ја елиминира потребата за лепак, лента, метален штит и цврста изолација. Во согласност : УЛ наведени, одобрени од ФМ и MSS SP-69 во согласност.

Им се допаѓа и на купувачите..