• Ново
Подобри домови и градини 2,5QT Сина бела салвија мешавина
zoom_in

Подобри домови и градини 2,5QT Сина бела салвија мешавина

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Салвија, понекогаш наречена Sage, е одличен изведувач во повеќегодишни и вилани градини и во контејнери. Салвија испраќа шила кои се исполнети со шарени цвеќиња, достапни во широк спектар на бои. Салвија цвета подолг период. Преферира целосна сонце и добро исцедена почва. Кога е воспоставено, тоа е толерантно за суша. Салвија е уште едно растение за скоро секоја градина. Привлекува колибри и пеперутки. Поставете го овој украсен сад со прекрасни, цвеќиња на тремови или патишта за да донесете моментална боја на вашите простори за живеење на отворено. Измешајте го со други комплементарни отвори на отворено за да создадете добредојден простор за хостирање и забава. За здрави растенија што ќе цветаат цела сезона, водата сè додека не се воспостават растенија. Тогаш едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со ѓубриво со целта во пролет и паѓаат во основата на растението. Целосно сонце. -30â ° F. Харди во зони 4-9. Вода по потреба за да се задржи почвата рамномерно влажна . хранете повеќегодишни во пролет и паѓање со ѓубриво за сите намени . Висина : 12-16in. Ширина : 10in. Цветовите цветаат пролет до лето. Оваа ставка може да се најде само во продавница. Предметот и бојата може да варираат по продавница. Посетете го вашиот градинарски центар за достапност.

Им се допаѓа и на купувачите..