• Ново
Колекцијата за жива фабрика за јужни животни боровинки во живо, ја зема тортата
zoom_in

Колекцијата за жива фабрика за јужни животни боровинки во живо, ја зема тортата

DEN 399.84

Износ
check Во продавницата.

Секоја Бери е голема и светло обоена, што ги прави толку привлечни колку што се вкусни. The Take Take Cake Rabbit Eye Blueberry произведува вкусни бобинки со убава цврстина и импресивен рок на траење. Оваа боровинка има умерени барања за студ. Традиционално, 500-550 часа под 40 степени за производство на овошје. Пролетта ја наоѓа оваа боровинка покриена со атрактивни и ситни бели цвеќиња во форма на bellвонче, кои наскоро ќе станат вкусни бобинки. Ова е цветач во рана сезона. Оваа листопадна грмушка има контролирана, исправена навика за раст. Тоа прави фантастичен додаток на многу сценарија за пејзаж и контејнери. Пробајте го како гранична фабрика, садење сад, жива ограда или масовно садење. УСДА зони : 7а-9б. Зрела големина : 4-5 стапки висока x 3-4 стапки ширина. Препорачано растојание : 36 инчи. Целосно сонце до делумна сенка. Листопасно : загуба на зеленило во зима и нов раст во пролетта. Растенијата се исечени на моменти за да го промовираат здравјето на растенијата. Просечна висина на испорака : 10-14 инчи.

Им се допаѓа и на купувачите..