• Ново
Боја На Сенки За Очи Послужавник За Сенки За Очи Бисерно Млечно Кафе Боја На Земја Дневно Сите Сенки За Очи Со Ниска Сатурација Б Сенка За Очи
zoom_in

Боја На Сенки За Очи Послужавник За Сенки За Очи Бисерно Млечно Кафе Боја На Земја Дневно Сите Сенки За Очи Со Ниска Сатурација

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

12 Боја Сенка За Очи Послужавник Бисерно Млеко Кафе Боја На Земјата Дневно Сите Сенки За Очи Со Ниска Сатурација. Материјал : прав. Боја : како што покажува сликата, (поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да има мала разлика во бојата. ве молиме бидете сигурни дека не ви пречи пред да нарачате, Ви Благодариме!). Тежина на пакетот : 100гр. големина На Пакетот : 16, 5х7х1, 3см, (ве Молиме дозволете грешка од 1-3мм поради рачно мерење. ве молиме бидете сигурни дека не ви пречи пред да нарачате.) Целосни пигментни нијанси во динамична палета која гради и се вклопува од ден во ноќ, суптилен до драматичен изглед. Боите се живописни со градежна текстура, во зависност од финишот за кој одите. Тие се многу пигментирани, дури и ако се користат без прајмер за очи. Сенката за очи се чувствува прекрасно, пријатно мека на допир и дава живописна, градежна боја. Кога се користат суви, тие се лесни и нивната издржливост можеби не е толку долга како кога се користат влажни. Но, тие се уште се забележуваат под сончевата светлина без да бидат премногу силни.Кога се користи влажно, тоа е сосема поинакво чувство. Тие даваат поголема длабочина на очите и се многу поинтензивни, со подолготраен ефект. Користете ги боите во зависност од тоа каков изглед ќе барате, од природен до ефект на зачадено око. Користете една или две бои за едноставен и брз дневен изглед на шминка или користете ја целата палета за софистициран глам изглед.

Им се допаѓа и на купувачите..