• Ново
„Класичен“ смола од мажите на Казио, случајна часовник Црна W-217H-1av
zoom_in

„Класичен“ смола од мажите на Казио, случајна часовник Црна W-217H-1av

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Класичниот квадратен дизајн на Casio доаѓа со отпорност на вода од 50 метри, 1/100 -ти сек. Стопварч и LED светло, што го прави овој часовник многу корисен за секојдневна употреба. 41мм случај. Отпорен на вода на 50 метри. LED задно осветлување. Стоп часовник. Аларм. Календар. Метална боја на рамки. 7-годишно траење на батеријата. Формат 12/24 час. Лента за црна смола. Сигнал за време на час.

Им се допаѓа и на купувачите..