• Ново
Seachoice Конзервирана Бакарна Морска Жица, AWG, Додаток За Црвен Брод
zoom_in

Seachoice Конзервирана Бакарна Морска Жица, AWG, Додаток За Црвен Брод

DEN 799.84

Износ
check Во продавницата.

Долготрајни и солиден-надминува УЛ 1426, АБИЦ, и сад-сад ЦГ стандарди, премија винил изолација оценет на 600 волти, 105-Степен Ц сува, и 75-Степен Ц влажни. Останува флексибилен дури и при екстремен студ (-40-Степен F/C). Се спротивставува на солената вода, киселината на батеријата, маслото, бензинот, топлината, абразијата и УВ зрачењето. Најквалитетното, ултра-флексибилно (Тип 3) конзервирано бакарно влакно обезбедува максимална заштита од корозија и електролиза додека се спротивставува на замор поради вибрации и свиткување. Мерач : 16 AGG. Боја : Црвена. Должина : 250 стапки.

Им се допаѓа и на купувачите..