• Ново
Bridgestone Blizzak LT 245 75- R гума
zoom_in

Bridgestone Blizzak LT 245 75- R гума

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Bridgestone Blizzak LTFeatures и Benefitswinter временски влечење на влечење на контролата, што траеше трага на трага, LIFEOVERVIEWTHE BRIDGESTONE BLIZZAK LT е автопатски терен, зимска гума произведена за комерцијални комбиња и лесни камиони. Траката обезбедува одлична зимска временска тракција. Симетричната шема на ребреста со шема на сипирање со висока густина и зимското соединение работат заедно за да се зајакне зафатот на гумите на површината на патот во постудени температурни услови. Елементите на шарите го зголемуваат бројот на рабовите за гризење што ја зафаќаат површината на мразот и снегот покриена со перформансите на гумите. Соединението ја одржува својата флексибилност во зимски временски ситуации и гумата останува изводлива во постудените температури. Двете директни и една цик -цак широкопојасни жлебови спречуваат хидропланирање со канализирање вода и слабеење од стапалото. Тие ги надградуваат зимските временски перформанси и гарантираат побезбедно искуство во возењето. Моделите Контролабилноста во зимското време е подобрена. Елементите на шарите се обезбедени со специјалните вреќички-шипки кои ја оптимизираат стабилноста на шарата и го зголемуваат контакт со гуми со површината на патот. Подобриот контакт со патот значително ја надградува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Ова им овозможува на гумата да стане побрза и попрецизна во одговорноста на управувачот и ја стабилизира структурата против возениот притисок што влијае на моделот. Густината со висока пиење, исто така, ја зголемува способноста за сопирање. Оптималната шема на шарите создава триење помеѓу гумата и површината на патот што значително го зајакнува растојанието за сопирање. Врските шипки што ги стабилизираат елементите на шарата активно спречуваат флексирање на шарите. Ова им овозможува на гумите идеален контакт со патот за рамномерно да го дистрибуираат притисокот на возењето по должината на подрачјето на шарата. Дури и дистрибуцијата на движечката сила избегнува формирање на нерамномерно абење на шарите што ја зголемува должината на животот на шарата. Засилената конструкција на полиестер и челичен појас ја зајакнува гумата против товарот и притисокот на возењето. Оваа структура спречува гумата да се деформира под притисокот на оптоварувањето што влијае на моделот, зголемувајќи ја можноста за носење на оптоварувањето и моќта. Големина : 245/75 R16. Сезона : Зима. Изведба : автопат. Тип на автомобил : Комерцијален. Опсег на оптоварување : Е (10 парчиња). Производот може да варира од слика. Работникот за гуми не е вклучен.

Им се допаѓа и на купувачите..