• Ново
Жакард Бисер Е Пигмент, оз., Античка Бронза
zoom_in

Жакард Бисер Е Пигмент, оз., Античка Бронза

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Додадете бисерен сјај во низа креативни проекти; овој пигмент во прав е идеален за внатрешни, надворешни и архивски апликации. Измешајте го во било кој вискозен медиум за додадена бисерни ефекти или се шири сува на било порозна површина за да се произведе длабоко сјај метални ефекти. Отпорноста на температурата на пигментот овозможува да се отпушти во печка до 600 степени, овозможувајќи и керамички апликации. Нетоксична, Исклучително брза боја, Стабилна, живописна боја.

Им се допаѓа и на купувачите..