• Ново
Меккормик Василиј Лисја, 0. Оз Мешани Зачини И Зачини
zoom_in

Меккормик Василиј Лисја, 0. Оз Мешани Зачини И Зачини

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Меккормик Лисјата Од Босилек имаат ароматичен, сладок вкус кој добро се вклопува со лук и домати. Овој главен оставата, чајната кујна е неопходен во толку многу омилени рецепти на вашето семејство, вклучувајќи пица, тестенини, сос од маринара и минестрон. Нема да најдете повеќе разноврсна билка од босилекот. Овој член на семејството нане носи свежа, зелена арома со навестување на сладок сладунец. Босилекот е вкусен во се, од сос од шпагети до печено месо, супи и салати. Исто така, ќе уживате во рецептите за маринирани маслинки, италијански колбаси и пиперки или тосканска чорба од говедско месо. Меккормик Лисјата Од Босилек нежно се сушат за вкус, боја и арома. Бришење на лисјата меѓу прстите пред да го додадете во вашето јадење за да ги ослободите вкусните масла и извонредниот мирис. Ова Mccormick® Лисја Од Босилек е Во Пластично шише што е 0,62 унци. Чувајте ја оваа ставка стабилна на полица на температура на околината. Свежа, зелена арома со навестување на сладок сладунец. Член на семејството нане. Меккормик Лисјата Од Босилек нежно се сушат за вкус, боја и арома. Слаткиот вкус добро се вклопува со лукот и доматите. Не гмо. Од суштинско значење во италијанските рецепти како пица, тестенини, сос од маринара и минестрон. Сезони печено месо, чорби, пилешко, свинско месо, морска храна и зеленчук.

Им се допаѓа и на купувачите..