• Ново
Добра смисла решение за електролит на грозје, 33. fl. Оз
zoom_in

Добра смисла решение за електролит на грозје, 33. fl. Оз

DEN 78.08

Износ
check Во продавницата.

Споредете се со состојката на Pedialyte®1. Дехидрираноста може да биде предизвикана од различни симптоми. Кога телото губи премногу важни течности и електролити, тоа веќе не може да функционира правилно. Растворот за електролити од грозје е дизајниран да ја спречи дехидрираноста со брзо враќање на течностите и електролитите поефикасно од спортските пијалоци, сосови, сокови и вода. Ги заменува електролитите. Ги заменува течностите и цинк. Помага во спречување на дехидрираност. Одлично за деца и возрасни. Формулацијата е овластена за кошер? (У).

Им се допаѓа и на купувачите..