• Ново
Винзор & Њутн Студио Колекција Акварел Молив Калај Во Собата, 24-Бои
zoom_in

Винзор & Њутн Студио Колекција Акварел Молив Калај Во Собата, 24-Бои

DEN 1119.84

Износ
check Во продавницата.

Истражете неверојатни ефекти на акварел и богати, живописни нијанси со овие прекрасно разноврсни моливи со дебело јадро. Користете суво како обичен молив или експериментирајте со влажна четка за да ја трансформирате бојата на моливот во боја совршен за создавање прекрасни, експресивни уметнички дела во движење. Тие се убаво мазни за употреба и чисто се изоструваат, со јадра и точки што нема да се скршат под притисок. Поставете карактеристики бела, мека праска, жолта, портокалова, црвена, слива, француска морнарица, азурна, трева, бујна зелена, изгорена сиена, црна, пастелно розова, розова розова, кармин, сончоглед, тиркизна, полноќна сина, кралска сина, ледено сива 3, умбер, мандарина, карамела и маслинесто зелена боја. Остри чисто до уредна, прецизна точка. Меко олово за богата и живописна боја. Направено со одржливо одгледувано ароматично кедрово дрво од Калифорнија.

Им се допаѓа и на купувачите..