• Ново
ЛОЛОИ Втори Лејла Печатени Ориентални Потресени Зачин Морска Област Килим
zoom_in

ЛОЛОИ Втори Лејла Печатени Ориентални Потресени Зачин Морска Област Килим

DEN 579.68

Износ
check Во продавницата.

Колекцијата Лејла е традиционална и безвременска, со прекрасен жив дизајн кој го доловува духот на килим од стариот свет. Овој традиционален тепих со моќност е изработен во Кина од 100% полиестер со класична и софистицирана палета на Бои и суптилна патина. Овозможена е поддршка за читач на екран. Овие килими се достапни и меки и се спротивставуваат на натрупување повеќе од традиционалниот изглед. Ве покануваме да ја внесете меката кадифеност на овој убаво обоен тепих од корална област во вашиот простор. Најдобро поврзан со подлога за тепих што не се лизга (не е вклучена). Овој атрактивен тепих е задолжителен додаток на секој дом. Семејство Пријателски Килим планета килими атрактивни, модерен ден килим е голем, па тоа ќе донесе секоја соба заедно во вашиот дом, било да е тоа вашата дневна соба, трпезарија, дури и во вашата спална соба давање удобна текстура на вашите боси нозе. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом. Направено од : 100% Полиестер. Висина На Купот : 0,13". Традиционално. Произведено Во : Кина. Исчистете ги истурите веднаш со размачкување со чист, сув сунѓер или крпа. Се препорачува професионално чистење. Соодветна подлога за тепих се препорачува на сите површини за да се спречи лизгање, да се додаде перница и да се подобри издржливоста. За правосмукалка, користете правосмукалка без лента за тепање или онаа каде што можете да ја поставите лентата на највисоката поставка на купот. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставете на ниско ниво. Вакуумирајте ја целата должина на тепихот, свртете и повторете на следната област, наместо движење напред и назад.

Им се допаѓа и на купувачите..