• Ново
Maxxis Bravo HP цела сезона 225 60R 98V патничка гума
zoom_in

Maxxis Bravo HP цела сезона 225 60R 98V патничка гума

DEN 976.00

Износ
check Во продавницата.

Maxxis Bravo HP-M3 225/60 R16 98 Voverviewthe Bravo HP-M3 е сезона турнеја гума што најчесто се користи на пукани, седани, CUV и SUV. Поддржано со ограничена гаранција до 70.000 милји, вкрстените сипи на Браво HP-M3 ја зголемуваат влечењето на лизгавите површини, додека четири опкружени жлебови пумпаат вода од контактната лепенка на гумите за да го намалат ризикот од хидропланирање. Ограничена гаранција на производителот од 50.000 милји за големини со оценка на W, гаранција од 60,000 милји за големини со оценка на V или ограничена гаранција од 70,000 милји за големини со рангирана H. Континуирано централно ребро и наклонети сипи се дизајнирани да ја подобрат стабилноста на голема брзина, истовремено зголемувајќи ја влечење во незгодни временски услови. Оптимизираното дизајниран ги намалува звуците на патот за тивко, удобно возење. Четири широки опкружувачки жлебови во рамките на водата на каналот на шарите надвор од контактната лепенка на гумата за подобрување на отпорот на хидропланирање. Fits : 2004-05 Buick Lesabre Custom 2002-04 Honda Odyssey Ex-L 2006-08 Buick Lucerne CX 2014 Chevrolet Impala LT 2006-08 Pontiac Grand Prix Base 2003 Buick Lesabre Limited 2000-02 Buick Lesabre Outsabre Outback 2.5i 2014- 16 Chevrolet Impala Limited LT 2005 Subaru Outback I 2006-09 Ford Crown Victoria Fleet 2010-11 Ford Crown Victoria Base 2003 Mercury Grand Marquis LSE 2006 Subaru Outback 2.5i 2004 Mercury Grand Marquis Ls 2004 Buick Century Custom 2008 Subaru Outback Premimer 2005-09 Buick Buick Buick Buick Lacrosse CXL 2004-05 Cadillac Deville Series Series 2005 Pontiac Grand Prix GT 2007 Subaru Outback 2.5i Basic 1995-2002 Mercury Grand Marquis LS 2005 Mercury Grand Marquis Ultimate Edition и повеќе-Додадете го вашето возило на нашата вклопување во влогот за проверка.

Им се допаѓа и на купувачите..