• Ново
Континентал Труеконтакт Турнеја 205 55Р 91Х Бсв Цела Сезона Гума
zoom_in

Континентал Труеконтакт Турнеја 205 55Р 91Х Бсв Цела Сезона Гума

DEN 1643.84

Износ
check Во продавницата.

Турнејата Truecontact_ Е долготрајна гума за турнеи во сите сезони за патнички автомобили и кросовери. Со оптимална рамнотежа помеѓу перформансите и долгиот век на шарите, оваа Гума се одликува Со Технологија Eco Plus®, која обезбедува заштеда на гориво, пократки растојанија за запирање на влажни патишта и продолжен век на траење на шарата. Исклучителен живот на шарите. Одлично влажно сопирање и ракување. Оптимално влечење во лесен снег. Низок шум на патот. Подобрена облека за шари и ефикасност на горивото додека го подобрувате држењето на влажните патишта за пократко растојание за запирање. Одговара : 2012-13 Тојота Корола Ле 2015-19 Тојота Корола ЛЕ Еко 2006-08 Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС 2009-11 Хонда Граѓански ЛХ-С 2017-19 Шевролет Круз Дизел 2020-22 Тојота КОРОЛА XLE 2014 Тојота Корола Ле Еко Плус 2009-11 тојота корола се 2010-13 КИА СОУЛ 2У 2012-18 КИА ФОРТЕ ЕКС 2017-19 Нисан Сентра Св 2013-15 Доџ Дарт АЕРО 2016 Шевролет Круз Лт 2017-18 фолксваген Џета Волфсбург издание 2015-16 Нисан Сентра Фе+С 2007 TOYOTA corolla s 2013 Hyundai Elantra gls 2008-15 Scion Xb БАЗА 2008-09 Chevrolet cobalt lt 2020-22 Nissan ВЕРСА Sv 2013-14 Nissan Sentra Fe+Sv 2016 Folkswagen Jetta comfortline 2010 Kia Forte Ex И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..