• Ново
Yokohama Advan Ape V UHP 245 45R 103Y XL Патнички гуми се вклопуваат: 2005- Chrysler C SRT8, 2006- Dodge Charger SRT8
zoom_in

Yokohama Advan Ape V UHP 245 45R 103Y XL Патнички гуми се вклопуваат: 2005- Chrysler C SRT8, 2006- Dodge Charger SRT8

DEN 1803.36

Износ
check Во продавницата.

Yokohama Advan Apex v601 245/45 R20 103 Y xloverviewthe yokohama advan apex v601 е ултра-висока перформанси гума за возачи на спортови, супер и перформанси автомобили. Поддржано од ограничен производител на траење од 25.000 милји, гаранција за редовни вклопувања и ограничена гаранција од 12.5000 милји за запрепастени вклопувања, силниот страничен allид на Advan Apex V601 ги подобрува перформансите за ракување при свиткување. Микро силициумското соединение на Advan Apex V601 го максимизира зафатот на повеќе површини, а заокружениот дизајн на ребрата на гумите рамномерно го дистрибуира притисокот на патот за да го намали нерамномерно абење за подолг живот. Изграден со цврсто централно ребро што ја подобрува стабилноста со поголема брзина. Три внатре во жлебовите ја принудуваат водата од гумата за подобри перформанси на влажни патишта. Дизајнирано со оптимизирани агли на жлебови кои ги намалуваат звуците на патот за тивко, удобно возење. Еден тесен надвор од жлебот ја расипува топлината за подобрување на перформансите на суви патишта. Микро-силика соединение и заоблени ребра го оптимизираат притисокот на контакт со патот за да го намалат нерамномерно абење.

Им се допаѓа и на купувачите..