• Ново
Nexen Winguard Winspike Зима 225 40R 92T XL Патничка Гума
zoom_in

Nexen Winguard Winspike Зима 225 40R 92T XL Патничка Гума

DEN 2048.00

Износ
check Во продавницата.

Nexen Winguard Winspike 3 225/40 R18 92 T Xloverview гумата Winguard Winspike 3 Од Nexen е обликувана за да овозможи инсталација на обетка што обезбедува подобра влечна сила на мраз и снег. Развиен е за возачите на седани, кросовери и Теренци кои бараат сигурни перформанси и традиционално зимско влечење на суви, влажни и покриени со снег патишта. Дизајниран за употреба во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано под 45 степени Целзиусови. Може да се закачи со тсми #12 столпчиња, каде што е дозволено. Насочната шема на шарите ја подобрува влечната сила. Аголни жлебови инка вода, кашест снег и топење снег надвор од шарата за да се намали ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Густи пиење каснувања во патот за зголемување на зафат. Големина : 225/40Р18. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Им се допаѓа и на купувачите..