• Ново
Јокохама Адван Неова Ад Лето 235 40р 91В Патничка Гума
zoom_in

Јокохама Адван Неова Ад Лето 235 40р 91В Патничка Гума

DEN 8490.56

Износ
check Во продавницата.

Јокохама Адван Неова АД08 Р 235/40Р18 91вовервју наречен како следната генерација на легендарни перформанси е Гумите Јокохама Адван Неова АД08 Р со целосно ново соединение инспирирано од трката за да обезбеди повеќе зафат и да го подобри управувањето со сувиот и влажен пат. Дизајнирани да ги направат возењата побрзи, Гумите Јокохама Адван Неова АД08 Р се нашата најбрза гума досега комбинирајќи трки и наука за да испорачаме невидени перформанси. Идеални за возачи кои имаат страст за брзо и забавно возење, овие летни гуми се специјално развиени за спортски автомобили, спортски купеа и седани за изведба. Засилен за повисок индекс на оптоварување. Удобност при возење како седан и ракување за ВАШИОТ ТЕРЕНЕЦ. Дизајниран за подолг животен век на шарите. Цврстото централно ребро ги подобрува можностите за управување. Аголните жлебови и паметната шема на шарите ги подобруваат перформансите на сопирање и ракување. Големина : 235/40Р18. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Им се допаѓа и на купувачите..