• Ново
Армстронг Blu-Trac HP UHP 225 40R 92Y XL Патнички гуми се вклопуваат: 2014- Хонда Цивил СИ, Тојота Корола ЛЕ
zoom_in

Армстронг Blu-Trac HP UHP 225 40R 92Y XL Патнички гуми се вклопуваат: 2014- Хонда Цивил СИ, Тојота Корола ЛЕ

DEN 1265.92

Износ
check Во продавницата.

Armstrong Blu-Trac HP 225/40 R18 92 Y XLOVERVIEWTHE ARMSTRONG BLU-TRAC HP е ултра високи перформанси во цела сезонска гума во која има прозорец и под-директни жлебови за испорака на засилена евакуација на вода, ракување и стабилност. Дизајнот на SIPE на Blu-Trac HP обезбедува зголемен зафат, влечење и удобност, додека тивок жлеб wallид се намалува надвор од бучавата. Ултра високи перформанси цела сезона. Наменето за употреба на купи, седани, CUV и SUV. Четири широки жлебови, кои го опфаќаат обемот на гумата, работат во врска со страничните жлебови за брзо евакуација на водата, што доведува до подобрено ракување и влечење. Различни сипи дистрибуирани на внатрешните ребра создаваат дополнителни површини за зафаќање за засилена влечење и удобност на возењето. Под-директните жлебови во надворешните раменици ја подобруваат прецизноста и стабилноста на свиоците. Tilидот на тивкиот жлеб го намалува надворешниот шум со нарушување на протокот на воздухот низ вертикалните серијации. Големина : 225/40 R18. Опсег на оптоварување : XL. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб. Fits : 2017 Honda Civic Si 2017-19 Chevrolet Cruze Diesel 2020 Toyota Corolla SE Nightshade 2021-22 Toyota Corolla XSE Apex 2014-16 Dodge Dart GT 2016 Chevrolet Cruze Premier 2013 Dodge Dart R/T 2017-18 Volkswagen Jetta Gli 2008-10 Chevrolet Chiverlet Chiverlet 2008-10 CHEVROLET CHEVROLE Cobalt SS 2017 Hyundai Elantra Sport 2015-16 Volkswagen Jetta Gli Autobahn 2018 Hyundai Elantra Sport Tech 2010-13 Mazda 3 Mazdaspeed 2014 Volkswagen Jetta Gli 2013-14 Mercedes-Benz C250 Sport 2007-08 Scion TC Spec 2019-20 Hyunda Elantra Sports 2005- 06 Scion TC BASE 2014-15 Lexus IS250 C F Sport 2016-17 Lexus IS200 T F Sport 2014-19 Mercedes-Benz CLA250 4 Matic 2006-09 Lexus IS250 Base 2008-14 Mercedes-Benz C300 4 Matic Luxury и повеќе-Додадете го вашето возило во нашето возило во нашето возило во нашата FAT додаток за проверка.

Им се допаѓа и на купувачите..